Průvodce výběrem
kompresních kalhot


Kompresní kalhoty  >  Kompresní oblečení také regeneruje

Kompresní oblečení také regeneruje

Kompresní oblečení chrání tělo před zraněním a poškozením svalů. Rovněž urychluje regeneraci po zátěži, proto ho v poslední době vyhledávají i sportovci po výkonu, na dlouhých cestách domů.

Pokud regule závodu použití kompresního oblečení nedovolují, je dobré vzít si ho alespoň potom. Dlouhé kompresní kalhoty pod normálním oděvem udělají cennou službu po každém tréninku:

  • Urychlí regeneraci těla
  • Zvýší okysličení svalů
  • Zlepší termoregulaci
  • Podpoří sílu a vytrvalost

Neocenitelné jsou kompresní kalhoty při rekreačním běhání. Dnes už tvoří základ moderního běžeckého oblečení. Vybrat je možné dámské, pánské, unisex, dlouhé, krátké či tříčtvrteční kompresní kalhoty. Doplňují je funkční podkolenky, návleky a punčochy. 

Dle běžců díky tomuto funkčnímu oblečení nebolí nohy při výkonu, po něm, ale ani další den. Zaznamenali to dokonce i na pražské dlažbě. Shrnuto: v kompresních kalhotách se běhá mnohem rychleji, déle a lépe.

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 17. 2. 2014


Další novinky

Kompresní kalhoty - váš spojenec v efektivním cvičení

Kompresní kalhoty byly vynalezeny jako podpora sportovního výkonu. Proč je tedy nevyužít i při pravidelném domácím cvičení? Budete mít svaly v teple, lépe okysličené a mnohem rychleji se zregenerujete. A také minimalizujete riziko úrazu.

3. 8. 2016

Jak působí kompresní kalhoty na lymfatický systém?

Podle posledních lékařských výzkumů se hubnutí a tvarování postavy neobejde bez správné funkce lymfatického systému. Každý zájemce o zdravý životní styl by tak měl k racionální výživě a sportu přidat lymfodrenáže a nošení kompresního oblečení.

8. 7. 2016

6 hlavních výhod kompresních kalhot

Kompresní kalhoty mají celou řadu pozitivních účinků. Ne nadarmo patří i v roce 2016 mezi nejprodávanější kompresní oblečení.

18. 2. 2016

všechny novinky