Průvodce výběrem
kompresních kalhot


Kompresní kalhoty  >  Kompresní oblečení také regeneruje

Kompresní oblečení také regeneruje

Kompresní oblečení chrání tělo před zraněním a poškozením svalů. Rovněž urychluje regeneraci po zátěži, proto ho v poslední době vyhledávají i sportovci po výkonu, na dlouhých cestách domů.

Pokud regule závodu použití kompresního oblečení nedovolují, je dobré vzít si ho alespoň potom. Dlouhé kompresní kalhoty pod normálním oděvem udělají cennou službu po každém tréninku:

  • Urychlí regeneraci těla
  • Zvýší okysličení svalů
  • Zlepší termoregulaci
  • Podpoří sílu a vytrvalost

Neocenitelné jsou kompresní kalhoty při rekreačním běhání. Dnes už tvoří základ moderního běžeckého oblečení. Vybrat je možné dámské, pánské, unisex, dlouhé, krátké či tříčtvrteční kompresní kalhoty. Doplňují je funkční podkolenky, návleky a punčochy. 

Dle běžců díky tomuto funkčnímu oblečení nebolí nohy při výkonu, po něm, ale ani další den. Zaznamenali to dokonce i na pražské dlažbě. Shrnuto: v kompresních kalhotách se běhá mnohem rychleji, déle a lépe.

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 17. 2. 2014


Další novinky

6 hlavních výhod kompresních kalhot

Kompresní kalhoty mají celou řadu pozitivních účinků. Ne nadarmo patří i v roce 2016 mezi nejprodávanější kompresní oblečení.

18. 2. 2016

Na kolo nebo Nordic Walking v kalhotách Brubeck

Hebké a jemně kompresní tříčtvrťáky Brubeck ocení sportovkyně při veškerých letních aktivitách – cyklistice, běhu, severské chůzi, míčových hrách i horolezectví.

22. 4. 2014

všechny novinky